Тиждень спеціальності 2016

Звіт

               про проведення  тижня спеціальності “Виробництво харчової продукції”

                                                 з 18.04 по 26.04.2016р.

Серед значної кількості заходів, які проводяться у технікумі, які дозволяють студенту на заняттях та в поза аудиторний час заглибитись в особливості спеціальності, на мій погляд є  досить ефективним  проведення тижнів циклової комісії.

Тиждень циклової комісії технологічних дисциплін проходить як яскраве професійне свято для студентів не тільки технологічного відділення,  але ж і для студентів інших груп комерційного технікуму.

Однією із форм роботи циклової комісії  є підготовка та проведення тижнів спеціальності:     “Виробництво харчової продукції ”. На першому етапі підготовки склад циклової комісії збирається на засіданні та обговорює план заходів, потім його затверджує у адміністрації та приступає до роботи.
Заходи, які  проводяться в рамках тижня спрямовані на розвиток інтелектуального потенціалу студентів, ініціативи та умінь, практичної реалізації оригінальних ідей студентів. Крім виявлення талановитої молоді і формування інтересу до наукової, творчої праці, ці заходи розвивають у студентів креативні здібності, виховують в них активну життєву позицію.
Організація заходів була спланована так, щоб на  них були задіяні не декілька студентів, а всі групи  II та III курсу в повному обсязі, які вчаться на технологічному відділенні.  Кожна група технологів  відповідала за свій захід який готувала.

Один з перших заходів  цього тижня 18.04.2016 була проведена олімпіада з дисципліни «Технології виробництва кулінарної продукції»  під керівництвом викладача Куропятник О.В.  Метою цього заходу було те, щоб перевірити рівень   теоретичної  підготовки студентів, звернути увагу на ті теми, які більш потребують детальнішого  розкриття на лекціях.    Підкресливши свою повагу до обраної  спеціальності до улюбленої дисципліни студенти групи ВХП-14-1/9 прийняли активну участь у  предметній олімпіаді,    тим самим підтвердили свої теоретичні знання, свій професійний рівень кухаря. Учасники олімпіади  у кількості 6 чоловік  проходили різні рівні завдань  олімпіади і тим самим  в прозорій боротьбі  визначились  переможці  олімпіади . Студенти такі як: 1 місце – Сорокова К.,

2 місце –  Кондрашенкова А., 3 місце – Булашова Д. Вони відзначені грамотами та подяками.

Дуже професійно, цікаво, вперше 19.04.2016  була  проведена інтелектуальна вікторина під назвою «Найрозумнішій технолог», під керівництвом відповідальних  викладачів   Жуковської  І.О., Вільхової О.Л., Татаренкової Ю.В. Учасниками цього заходу були студенти ІІІ курсу груп  ВХП – 13-1\9; ВХП – 14-1/кр , які  показали високий рівень   не тільки теоретичних знань з навчальних дисциплін  технології, організації, хімії,  історії, а також  знання в різних інших  галузях. Метою проведення  вікторини  було те щоб у прозорій, чесній боротьбі доказати   між студентами свою високу студентську  інтелектуальність, здатність проявляти свій  професійний рівень знань,  твердий характер  та здатність перемогти .

Переможцями інтелектуальної вікторини стали студенти груп ВХП-13-1/9  та ВХП14-1/кр;

І місце поділили –    Кот В., Крамар А., ІІ місце – Журба Г. Вони відзначені грамотами та подяками.

Неповторно 20.04.2016  зі смаком  колориту української кухні для студентів технікуму був проведений  кулінарний ярмарок під назвою «День української кухні». Під час проведення заходу була запланована та виконана мета ознайомлення студентів технікуму  та реалізацією продукції власного приготування студентів групи ВХП-14- 1/9, які  під керівництвом майстра виробничого навчання Кравчук О.М.  приготували в асортименті  українські страви. Студенти на цьому ярмарку показали  свій професійний рівень  приготування  страв та традиційну українську подачу  українських страв і залишили теплий, добрий настрій в національному українському стилі.

Надзвичайно сучасно, повчально, цікаво був проведений  21.04.2016 позакласний захід  з органічної хімії на тему:«Харчові добавки. Е-числа» відповідальний викладач

Татаренкова Ю. В. Метою проведення цього заходу було те щоб ознайомити студентів з харчовими  добавками  та привити  любов до хімії.  Проведений захід дійсно відчинив перед студентами групи  ВХП-14 1/9  усі тайни використання харчових добавок. Позакласне заняття вмістило у себе підготовлені хімічні цікаві подорожі по матеріалу теми з використанням слайдів, відеофільмів, вікторин та аналізу спостережень. Студенти познали дуже багато цікавого та повчального для своєї майбутньої професії.

Традиційно яскраво, весело, змістовно 22.04.2016 був проведений професійний розважальний кулінарний батл «Нумо, технологи» між двома групами ІІ-ІІІ курсу ВХП-14-1/кр; ВХП-15-1/кр відповідальні керівники  Куропятник О.В., Кравчук О.М.

Метою цього заходу є те щоб навчити студентів учасників працювати у команді.

На кулінарному батлі були показані професійні навички студентів у вигляді конкурсів по чищенню  та визначенню довжини очищеної шкірки картоплі , різноманітність вирізання фігурно апельсину та інше.

Студенти учасники покорили студентів молодших курсів у конкурсах різноманітної ліпки вареників, виготовлені та художньому оформлені салатів. В свою чергу студенти, які підтримували учасників конкуру допомагали улюбленій команді додаючи їм в придбанні додаткових балів відповідаючи на питання, загадки, прислів’я  професійної тематики. Дуже активний підхід студентів усіх задіяних груп сприяли успіху проведення заходу.

Переможниками конкурсу стали студенти групи ВХП-14-1/кр.

Студентів  присутніх на конкурсі не залишив байдужим захід майстер-клас по  оформленню  холодної страви  від викладача  Куропятник О.В  . Це була цікава, пізнавальна, наповнена оптимізмом зустріч. Студенти отримали позитивне враження від цього заходу та заряд оптимізму на майбутнє. Першокурсники переконалися, що професія кухаря може стати високим мистецтвом. Ще А. Моцарт писав: “Як живопис і музика, так і праця кухаря — це мистецтво. Живопис зачаровує очі, музика — слух, а кулінарія — смак.”
Не забутньою у  домашньому стилі зустріч  запам’яталось відкрите заняття гуртка під назвою  «Чайні посиденьки» яке проводилось 26.04.2016 викладачем Жуковською І.О. зі студентами груп ВХП-13-1/9 та ВХП-14-1/кр. Метою цього заняття було   ознайомлення студентів з особливостями проведення різноманітних чайних церемоній. Студенти прийняли активну участь   у чайній церемонії, ознайомились з особливостями заварювання чаю і сервіровки столу до чайної церемонії та відповіли на  цікаві питання даної тематики.
Підводячи підсумки проведення тижня спеціальності  можна відмітити, що всі  заходи були направлені на підвищення рівня професійної майстерності, престижу професії  розвитку творчого потенціалу, вдосконалення навчально – виховної роботи в технікумі .   Хотілось виразити  щиру вдячність усім колегам циклової комісії, які прийняли активну участь у організації та проведені тижня циклової комісії технологічних дисциплін.

Голова  циклової комісії.                             Куропятник О.В.

Рисунок1

Рисунок2

Рисунок3

Рисунок4

Рисунок5

Рисунок6

Рисунок7

Рисунок8

Рисунок9

Рисунок10

Рисунок11

Рисунок12

Рисунок13

Рисунок14

Рисунок15

Рисунок16

Рисунок17

Рисунок18

Рисунок19

Рисунок20

Рисунок21

Рисунок22

Рисунок23

Рисунок24

Рисунок25

Рисунок26

Рисунок27

Рисунок28

Рисунок29

Рисунок30

Рисунок31

Рисунок32

Рисунок33

Рисунок34

Рисунок35

Рисунок36

Рисунок37Рисунок38Рисунок39Рисунок40