1

Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна  Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця.

1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху в світі. В Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х років минулого століття, а офіційно воно визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р., яким також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг».

Волонтери — багатство народів. Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільних справ, беручи участь у всіляких акціях, программах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т. д.

Згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об’єднаних Націй, в усьому світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

Студенти Комерційного технікуму Дніпровського державного технічного університету також багато років поспіль є активними волонтерами.

В рамках благодійних заходів до Міжнародного дня волонтера члени ради студентського самоврядування технікуму відвідали міську організацію «Товариство Червоного Хреста України», представники якої звернулися з проханням про надання допомоги малозабезпеченим родинам з дітьми. Продукти харчування, засоби особистої гігієни, канцелярські товари, набори для дитячої творчості, теплий одяг, взуттята багато інших необхідних речей від студентів та викладачів технікуму отримають ті, хто найбільше цього потребує.

2

3