Історія коледжу є предметом гордості тих, хто у ньому працює і навчається, даниною глибокої подяки усім, хто збагачував його славу, створював традиції та закладав фундамент на майбутнє.
26 вересня 1893 року в будівлі, де зараз розташовано коледж, відкрилося заводське двокласне училище з шестирічним курсом навчання. У ньому отримували освіту діти робітників і службовців.
Будівля мала садок для прогулянок та великий двір, пристосований для різно-манітних ігор та фізичних вправ.
Через збільшення кількості учнів, у 1898 році всю будівлю зробили двоповерховою. Незважаючи на перебудову, споруда знову виявилася тісною, тому у 1906 році до неї прибудували два ґанки.
В училищі існував фізкабінет та зібрання наглядних посібників з геометрії, арифметики, географії, Закону Божого. Бібліотека налічувала 605 підручників і 1605 примірників дитячої літератури.
Викладали в училищі Закон Божий, мови, арифметику, геометрію, креслення, географію, всесвітню історію, каліграфію, гімнастику для хлопців, танці, музику, рукоділля для дівчаток.
Навчання було безкоштовним і здійснювалося за рахунок заводу.
Після революційних подій 1917-1920 років училище деякий час продовжувало існувати. А потім в будівлі працювала звичайна середня школа.
В училищі існував фізкабінет та зібрання наглядних посібників з геометрії, арифметики, географії, Закону Божого. Бібліотека налічувала 605 підручників і 1605 примірників дитячої літератури.
Викладали в училищі Закон Божий, мови, арифметику, геометрію, креслення, географію, всесвітню історію, каліграфію, гімнастику для хлопців, танці, музику, рукоділля для дівчаток.
Навчання було безкоштовним і здійснювалося за рахунок заводу.
Після революційних подій 1917-1920 років училище деякий час продовжувало існувати. А потім в будівлі працювала звичайна середня школа.
Безпосередньо історія нашого коледжу розпочинається 1955 року, коли було створено курси підвищення кваліфікації робітників торгівлі. З 1960 року на базі курсів працювала Школа торгово-кулінарного учнівства, яка у 1962 році була перетворена в Дніпродзержинський технікум радянської торгівлі. Першим директором майбутнього коледжу стала Нікіфорова Тетяна Дмитрівна. Під час її керівництва відбулося становлення закладу освіти, сформувався педагогічний колектив, його традиції.
Створення його зумовлювалося потребами розвитку народного господарства і підготовки кваліфікованих спеціалістів для сфери торгівлі та громадського харчування.
Крок за кроком, сходинка за сходинкою наш коледж послідовно і впевнено зводився на повний зріст, мужнів. У 1970 році технікум очолив молодий перспективний керівник – Єфремов Віктор Петрович. На посаді відрізнявся наполегливістю, ефективністю в реалізації поставлених завдань.
Його наступником у 1984 році став Бенько Георгій Петрович. Відрізнявся професіоналізмом в управлінні, педагогічною майстерністю, простотою і доступністю у спілкуванні, розумів потреби педагогічного і студентського колективів.
1991 року навчальний заклад перейменовано в Дніпродзержинський комерційний технікум.
З 2005 по 2008 роки заклад освіти очолювала Заіка Ніна Іванівна.
2008-2010 роки керівник закладу освіти – Кравченко Сергій Олексійович.
2010-2013 роки – колектив очолював Крючков Олексій Олександрович.
З 2011 року технікум став структурним підрозділом Дніпродзержинського державного технічного університету зі збереженням ліцензованого обсягу та держзамовлення на підготовку фахівців.
З грудня 2013 року директором технікуму призначено кандидата технічних наук, доцента Черненко Яну Миколаївну.
У 2016 році технікум перейменовано у Комерційний технікум Дніпровського державного технічного університету.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 680 від 25.05.2020 року Комерційний технікум Дніпровського державного технічного університету перейменовано на Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж харчових технологій та підприємництва Дніпровського державного технічного університету» та набуває статусу закладу фахової передвищої освіти з моменту отримання ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері фахової передвищої освіти.
Заклад освіти здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів за трьома акредитованими освітньо-професійними програмами з трьох спеціальностей:
071 – Облік і оподаткування; 076- Підприємництво та торгівля; та 181 – Харчові технології, що підтверджено відповідними сертифікатами та ліцензією. Випускники коледжу отримують диплом фахового молодшого бакалавра державного зразка.
Підготовка фахівців ведеться за денною і заочною формами навчання, на основі базової та повної загальної середньої освіти, а також за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник». Колектив коледжу вважає своїм найголовнішим завданням удосконалення рівня підготовки студентів за ступеневою системою освіти через передові та інтерактивні методи навчання; створення умов для гармонійного розвитку особистості кожного студента та забезпечення високого професійного рівня спеціалістів, які будуть конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.
За роки існування коледж підготував близько 10-ти тисяч кваліфікованих спеціалістів. Багатьма з них пишаємося:
• Свистун Дмитро Юрійович (головний спеціаліст Дніпропетровського обласного управління у справах захисту споживачів)
• Попов Олег Миколайович (начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції)
• Д’яченко Наталія Олексіївна ( регіональний директор товариства АТБ «Маркет»)
• Бабенко Ольга Олександрівна (головний спеціаліст по зв’язкам з громадкістю Дніпропетровського відділення Національного банку України
• Лисенко Олексій Іванович (почесний консул республіки Кот- д҆Іуар) та багато інших!
Заклад освіти має тісні зв’язки з провідними базовими підприємствами міста, серед яких молоді спеціалісти користуються попитом. Керівники підприємств запрошують студентів для проходження виробничої, технологічної і переддипломної практики та на постійну роботу.
Студенти та випускники коледжу традиційно перемагають на обласних, регіональних та міських конкурсах; стають лауреатами Всеукраїнських та обласних професійних змагань, вступають та продовжують навчання у вищих закладах освіти: Дніпровський державний технічний університет, Державний біотехнологічний університет (м. Харків), Херсонський національний технічний університет, Дніпровський національний університет, Дніпровський університет економіки та права ім. Альфреда Нобеля.
Студентське самоврядування у коледжі є невід’ємною частиною громадського самоврядування, демонструє реальну здатність студентів до самостійної громадської діяльності із реалізації функцій управління закладом освіти. Представники коледжу пройшли конкурсний відбір та входять до складу Молодіжної ради міста.
Вже два роки поспіль назва закладу освіти лунає як переможець у змаганнях державного рівня. Студентська команда коледжу з черлідингу посіла перші місця на Кубку України та Чемпіонаті України з черлідингу та чир-спорту у 2020 та 2021 роках, а також у сольному виступі на цих змаганнях студенти зайняли перші місця. Заклад освіти постійно приймає активну участь у культурно-масових та спортивних заходах міста та області, де також отримує призові місця. Команда коледжу стала Лауреатом обласного конкурсу «Студент року Дніпропетровщини».
Дуже активно працює сектор волонтерського руху, члени якого постійно безкорисливо, в силу своїх можливостей беруть участь у благодійних акціях допомоги дітям та соціально незахищених верст населення. Це і благодійні акції для дітей дитячого будинку, допомога ветеранам, благодійні акції, присвячені Дню людей похилого віку, благодійні акції до Дня захисту дитини, організують благодійні акції для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей. Традиційним є привітання дітей( мешканців дитячого будинку) з Новорічними святами. Студенти-волонтери готують для дітей Новорічні привітання, різноманітні заходи і конкурси, які завжди проходять цікаво і весело, не залишають байдужими жодного, хто поруч.
Національно-патріотичне виховання студентської молоді – пріоритетний напрямок виховної роботи в закладі освіти. Здобувачі освіти та працівники коледжу приймають активну участь у волонтерському русі допомоги військовим. У період з квітня по липень 2022 року гуртожиток коледжу став прихистком для внутрішньо переміщених громадян, які через війну вимушені були евакуюватися з Донецької та Харківської областей Працівниками коледжу було надано допомогу переселенцям: придбали пральну машину, холодильник, надали посуд, одяг, предмети гігієни. З настанням холодів колектив придбав 25 кг парафіну для окопних свічок. З початку війни працівники коледжу сплили майже 800 кв.м маскувальних сіток. Студенти коледжу також активно залучаються до збору допомоги на фронт (продукт харчування, теплий одяг, предмети гігієни) – фото наведено поруч.
Для розвитку здібностей і захоплень студентів у коледжі функціонують гуртки, секції та об’єднання за інтересами. В них найшла відображення робота за напрямом: художньо-естетична, національно-патріотична, еколого-натуралістична, туристсько-краєзнавча, освітньо-культурна. Розроблено план роботи надання підтримки творчої молоді. Розширюють світогляд студентів різноманітні конференції, вікторини, конкурси, тематичні вечори, які проводяться під час тижнів циклових комісій, культурних заходів у коледжі, регіональних олімпіад.
Ефективно працює бібліотека коледжу, яка забезпечує студентів навчальною, довідковою літературою та періодичними виданнями.
Багато років коледж плідно працює з місцевими органами управління та приймає активну участь у громадському житті міста.
У коледжі давно сформувався стабільний педагогічний колектив, який прагне підтримати свою добру славу. Чимало викладачів можна назвати справжніми професіоналами і є наставниками для молоді.
Шлях, який пройшов заклад освіти заслуговує на повагу, це живий літопис наполегливої і натхненної праці викладачів та здобувачів освіти.
Зроблено багато, а попереду – нові плани. Ми розуміємо свої сили, з впевненістю і надією дивимось у майбутнє .
Ми віддаємо перевагу принципам високої якості освіти, інноваційності та розвитку практичних навичок. Ми прагнемо створити динамічне навчальне середовище, яке сприяє розвитку творчості, критичного мислення та професійного зростання. Нашою метою є надання студентам знань, навичок та менталітету, необхідних для успіху в постійно змінних галузях харчових технологій та підприємництва.
Ми дотримуємося високих стандартів академічної відмінності та прагнемо до постійного вдосконалення в навчанні та дослідженнях.
Ми підтримуємо новаторський підхід до навчання, впроваджуючи сучасні технології та методи викладання.
Ми акцентуємо увагу на практичних навичках та стажуваннях, що дозволяють студентам отримувати реальний досвід у своїй галузі.
Ми пропагуємо розуміння глобальних тенденцій та важливості міжнародного співробітництва в харчовій промисловості.
Ми надаємо високоякісну освіту, забезпечуючи студентам глибокі знання та практичні навички у галузі харчових технологій та підприємництва.
Ми підтримуємо творчість та інновації, що допомагають студентам розвивати нові ідеї та підходи у своїй галузі.
Ми забезпечуємо підтримку та наставництво студентам, допомагаючи їм реалізувати свій потенціал та досягти успіху.
Ми сприяємо професійному зростанню студентів, надаючи можливості для навчання, стажування та співпраці з відомими компаніями та фахівцями в галузі харчових технологій та підприємництва.